Działanie nanozłota

Już starożytni wierzyli w cudowną moc uzdrawiania złota i w jego terapeutyczne właściwości. Wiedza o właściwościach leczniczych złota znana była w Chinach od około 2500 p.n.e. Niektórzy z nich uważali nawet, że kruszec ten kryje w sobie tajemnicę długiego życia. Zwolennicy tej teorii, pili płynne roztwory złota trzy razy dziennie, lub rano na czczo, gdyż to miało przywrócić im młodość i wigor. Pliniusz był przekonany, że okłady ze złota leczyły wrzody, hemoroidy i grzybicę.

Arabowie do dziś uważają, że złoto wzmacnia serce, zwalcza palpitacje i drżenie kończyn, a także pomaga w stanach melancholii. W niektórych przypadkach, złoto rzeczywiście jest skutecznym, współczesnym medykamentem.

Działa odmładzająco na leniwie pracujące organy. Poprawia pamięć i zdolności koncentracji – badania wykazały wzrost ilorazu inteligencji u osób zażywających przez dłuższy okres czasu nanokoloidalne złoto. Doskonałe działa przy problemach z uczeniem się i zapamiętywaniem.

Współcześnie zaleca się stosowanie preparatów ze złotem w razie chorób reumatycznych odpornych na inne leki: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów. A ponadto działa skutecznie w: cukrzycy, wypadaniu włosów, chorobach zakaźnych, ropniach, liszajach, chorobach alergicznych, dusznicy bolesnej, padaczce, chorobach wenerycznych, zapaleniu przydatków (jajników, jajowodów), zapaleniu narządów płciowych u mężczyzn i kobiet, przewlekłych dermatoz, nowotworów, przewlekłego kataru, stanów zapalnych oczu, przewlekłych stanów zapalnych wątroby.

Nanozłoto hamuje fagocytozę, procesy autoagresji, objawy chorób autoimmunologicznych – tocznia, łuszczycy, bielactwa, kolagenoz, przewlekłych wyprysków. Spowalnia opad krwinek – OB. Działa przeciwzapalnie. Likwiduje objawy przewlekłych chorób alergicznych. Nanokoloid złota wykazuje silny wpływ przeciwtrądzikowy – szczególnie w połączeniu ze srebrem i miedzią koloidalną.

Nadmiar złota w organizmie, jest wydalany z żółcią, moczem i potem.
Pewne jest, że nano złoto regeneruje, odbudowuje i równoważy siły witalne w organizmie. Złoto ma korzystny wpływ na układ pokarmowy i krążenie krwi (wszystkie płyny w organizmie mają strukturę koloidalną).

Niechemiczne złoto nanokoloidalne można bez obaw stosować razem z innymi lekami, ponieważ nie wchodzi z nimi w interakcje, a tylko skutecznie wspomaga leczenie i pobudza układ odpornościowy.
Współczesna medycyna znalazła wiele zastosowań dla złota – zwłaszcza wśród schorzeń naczyniowych i onkologicznych – dwóch największych zabójców w naszej cywilizacji. Nano złoto jest niezwykle skuteczne przy leczeniu rozległych oparzeń. Złoto w injekcjach stosowane jest w chorobie reumatoidalnej.

Nanocząsteczki złota są na tyle małe (ok.18 nm), że bez problemu przemieszczają się wraz z krwiobiegiem po całym organizmie docierając w każde miejsce i wnikają w każdą komórkę ciała. Wielkość swą wyrażoną w nanometrach zawdzięczają najnowszym badaniom i technologii wytworzenia.
Cząsteczki złota posiadają właściwości fizyczno-chemiczne powodujące reakcję z chorą komórką przez co dochodzi do procesu unieszkodliwienia a także w przypadku DNA naprawienia wiązań podwójnej helisy odpowiedzialnych za prawidłowy dalszy rozwój komórki.

Uszkodzenia DNA mogą być spowodowane radio- i chemioterapią, promieniami UV, RTG, GAMMA, działaniem wysokiej temperatury a także działaniem wirusów i toksyn. Nanocząstki złota reagują tylko z chorymi komórkami, gdyż zdrowe posiadają zupełnie inna proliferacje komórkowa i pozostają dla nich obojętne.
Odpowiednie „nasączenie” organizmu cząsteczkami nanozłota powoduje proces oczyszczenia organizmu ze zniszczonych i zmutowanych komórek. Cenną właściwością Nano złota jest to że nie kumuluje się w organizmie, jest wydalane wraz z moczem, potem i kałem.